Folie grzewcze

Rosnące ceny prądu i coraz bardziej rozwinięta świadomość ekologiczna zachęcają do szukania tańszych alternatyw zasilania i ogrzewania domu. Rozwiązaniem, które spełnia te wymagania oraz oferuje znakomity stosunek ceny do jakości, są nowoczesne folie grzewcze montowane pod podłogą, wykorzystujące technologię promieniowania podczerwonego. Oferowane przez nas produkty czerpią inspirację z tradycyjnego koreańskiego rozwiązania zwanego ondol, które służy do ocieplania mieszkania za pomocą piecyka znajdującego się pod powierzchnią podłogi. Dostępne u nas nowoczesne folie stanowią udoskonalenie tego pomysłu.

Siła przyzwyczajeń

Jesteśmy przyzwyczajeni do rozwiązań takich jak kaloryfery czy piecyki – przyzwyczailiśmy się także do ich całkiem licznych wad:

  • utrata części wytworzonego ciepła
  • skrajnie wysuszone powietrze, które negatywnie wpływa zarówno na powierzchnię śluzówki nosa oraz na hodowane w domu rośliny,
  • awaryjność starszych rozwiązań i rosnące koszty eksploatacji,
  • emisja szkodliwych gazów w przypadku kominków i tradycyjnych pieców.

Za pomocą folii grzewczych rozwiążesz każdy z powyższych problemów – a do tego rozwiążesz problem zimnej podłogi w pomieszczeniach!

Ogrzej się w promieniach… podczerwieni!

Ogrzewanie powierzchniowe wykorzystujące promienie podczerwone to zupełnie nowe podejście do kwestii ocieplania domu. Ciepło, które generują, jest bardzo bliskie ciepłu promieni słonecznych, zaś wygenerowana przez folię energia nie ucieka w eter! Wykorzystana technologia została tak zaprojektowana, żeby wyłącznie przylegająca do folii powierzchnia (podłoga, ściana, sufit) była ogrzewana.

Za jednym zamachem rozwiązujemy zatem problem przesuszonego powietrza oraz nieefektywnego systemu zarządzania energią – mądrze zagospodarowana energia to mniejsze wydatki na ocieplanie.

Na co dzień nie będziesz w ogóle widzieć zakupionego sprzętu – wszystko będzie dyskretnie schowane pod podłogą lub inną, wskazaną przez Ciebie powierzchnią w domu. Jedynie co jakiś czas rzucisz okiem na termostat, żeby ustawić taką temperaturę, na jaką to Ty masz ochotę.

Zapraszamy do kontaktu z naszym działem handlowym!