Fotowoltaika dla firm

W 2019 roku doszło do niewielkiej, choć bardzo znaczącej zmiany w przepisach dotyczących instalacji fotowoltaicznych. Od tamtej pory bowiem definicja „prosumenta” obejmuje również przedsiębiorców, co w praktyce oznacza liczne nowe możliwości rozwoju firmy oraz kształtowania jej wizerunku. Kim jest prosument? Jest to określenie konsumenta, który sam wytwarza część potrzebnych dóbr. W przypadku instalacji fotowoltaicznych jest to zatem samodzielnie zaspokajanie części zapotrzebowania na energię elektryczną.

Bezobsługowe instalacje paneli słonecznych

Jakie korzyści daje fotowoltaika?

Elektrownia na użytek własnego przedsiębiorstwa to inwestycja, która w dłuższej perspektywie oferuje liczne korzyści finansowe oraz wizerunkowe. Są to między innymi:

  • niższe rachunki za prąd – samodzielnie zaspokajasz część zapotrzebowania na energię, a rokroczne podwyżki cen prądu są znacznie mniej kosztowne
  • większa niezależność podczas przerw w dostawie energii – mając własne zapasy, jesteś w stanie kontynuować działalność również podczas przerw w dostawie prądu
  • możliwość odsprzedania dostawcy zgromadzonych zapasów energii

Zyskaj nie tylko pieniądze

Oszczędności to jednak nie jedyny profit, na który możemy liczyć, decydując się na montaż własnej mikroelektrowni. Instalacja fotowoltaiczna to przede wszystkim czysty, bardziej ekologiczny sposób, w jaki pozyskiwana jest energia elektryczna. Jest to szczególnie ważne w dzisiejszych czasach, kiedy zmiany klimatyczne spowodowane globalnym ociepleniem i emisją dwutlenku węgla coraz bardziej dają się we znaki. Mikroelektrownia pomoże zbudować wiarygodny wizerunek Twojej firmy jako ekologicznego przedsiębiorstwa, które czuje się odpowiedzialne za swoje otoczenie.

Instalacje fotowoltaiczne dla Twojej firmy

Zachęcamy do współpracy przedsiębiorstwa, które dysponują dużą powierzchnią dachu do zagospodarowania – zamontowana tam instalacja będzie generowała znaczne ilości prądu, którą w razie potrzeby będzie można zmagazynować. Zapraszamy także firmy zainteresowane mikroelektrowniami o mniejszych rozmiarach. Przypominamy, że projekty o wydajności niższej niż 50 kWp nie wymagają uzyskania specjalnych pozwoleń na budowę. Serdecznie zapraszamy do współpracy firmy działające na terenie całej Polski, Śląska, a szczególnie w Katowicach i Chorzowie.